Erityisesti herkälle ja helposti reagoivalle iholle kehitelty uudenlainen anti-age seerumi. Essen Sensitive- hoitolinjaan kuuluva seerumi ehkäisee samanaiksisesti ihon ikääntymistä, tulehdustiloja ja herkkyyttä. Usein anti-age -tuotteet ovat liian aktivoivia, stimuloivia ja aktiivisia herkälle iholle, mutta Resurrect Serum hoitaa ihon ikääntymistä lempein ottein. Seerumi rauhoittaa ihon tulehdustilaa, joka vaikuttaa ihon ennenaikaiseen vanhenemiseen. Seerumin sisältämällä trendikkäällä bakuchiolilla on retinolin kaltaisia vaikutuksia. Se tasottaa ihon sävyä, silottaa ja tehostaa ihon omaa kollageenin tuotantoa sekä korjaa aknen jättämiä jälkiä. Seerumin vitamiinirikas ja miedon tuoksuinen koostumus tuntuu iholla kevyeltä ja imeytyy nopeasti. Resurrect Serum sopii ihanteellisesti yöseerumiksi ikääntyvälle iholle käytettäväksi yhdessä joko Essen Sensitive -tuotteiden tai Plus -linjan anti-age tuotteiden kanssa.
Aktiiviraaka-aineet:
Bakuchiol: Kliinisesti verrattu luonnollinen vaihtoehto retinolille. Hellävaraisempi, mutta tehokas ihon kiinteyttäjä ja elastisuuden lisääjä.
Hyaluronihappo: Lisää ihon kosteuspitoisuutta, madaltaa juonteita ja tekee ihosta täyteläisemmän.
Pantenoli (B5-vitamiini): Edesauttaa tulehduksien parantumista sekä vahvistaa ihon luonnollisia suojatoimintoja.
Probiootit ja Prebiootit: Tasapainottavat ihon normaalia mikrobikantaa ja vahvistavat ihon suojatoimintoja.
Valitse tämä tuote, jos ihotyyppisi on: Sopii kaikille ihotyypeille.
Koko: 30ml
Käyttöohje: Levitä seerumi kevyin, hierovin liikkein kasvojen, kaulan sekä dekolteen iholle iltaisin puhdistuksen ja kasvoveden jälkeen. Viimeistele levittämällä kasvoillesi ihotyypillesi sopiva Esse-kasvovoide.
Inci: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Panthenol, Glycerin, Lactobacillus Ferment, Ximenia Americana Seed Oil, Myrothamnus Flabellifolia Extract, Adansonia Digitata (Baobab) Fruit Extract, Inulin, Aminobutyric Acid, Xanthan Gum, Sodium Hyaluronate, Bakuchiol, Polymnia Sonchifolia Root Extract, Lactobacillus, Squalane, Isoamyl Laurate, Sucrose Stearate, Aqua, Sodium Anisate, Glyceryl Caprylate, Levulinic Acid, Sodium Levulinate, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Lactid Acid, Vanilin, Ascorbyl Palmitate.
Vegaaninen tuote
Sertifiointi: Ecocert
Esse on luomusertifioitu kauneushoitolasarja, joka pohjautuu anti-age-vaikutteisiin kasviantioksidantteihin ja uusimpaan tieteen läpimurtoon – probioottiseen ihonhoitoon. Probioottisella ihonhoidolla pyritään vaikuttamaan ihon mikrobiomiin luomalla ihossa eläville hyville mikrobeille suotuisat kasvuolosuhteet. Tämä on luultua tärkeämpää kauniin, terveen ja hyvinvoivan ihon saavuttamiseksi. Jotta ihosi toimisi parhaimmalla mahdollisella tavalla, se tarvitsee monipuolisen ja terveen mikrobipopulaation, joka suojaa sitä taudinaiheuttajilta, tukee ihon aineenvaihduntaa ja ylläpitää ihon oikeaa pH-tasapainoa. Esse-tuotteet pohjautuvat ihoa suojaaviin ja sen toimintoja tasapainottaviin kasviöljyihin ja –uutteisiin, joilla imitoidaan ihon luontaista rasvahappovaippa ja sidotaan kosteutta ihoon. Tuotteet sisältävät myös prebiootteja, joilla ravitaan valikoituja, iholle hyödyllisiä mikrobeja sekä probioottisia uutteita, jotka mm. auttavat hidastamaan ihon ikääntymisprosesseja. Valikoituihin Esse-tuotteisiin lisätään myös eläviä probiootteja, jotka kolonisoituvat ihoon tasapainottaen sen toimintoja ja vahvistaen sen suojamekanismeja.
Mitä muut sanovat
Tuotetta ei ole vielä kommentoitu. Ole ensimmäinen.